Kronika Policyjna 24-30 lipca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 24 do 30 lipca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Targowa – kradzież elementów ogrodzenia

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 22 do 24 lipca z terenu działki dokonał/li kradzieży elementów ogrodzenia. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Targowa – kradzież telefonu komórkowego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y na terenie targowiska miejskiego 28 lipca dokonał/li kradzieży telefonu komórkowego z tylnej kieszeni spodni właściciela. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 1900 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Zakroczymska– nietrzeźwy kierujący
24 lipca po północy policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę VW Polo. Po przebadaniu mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Nowiny – nietrzeźwy kierujący

27 lipca po godz. 14.00 policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego kierowcę Daewoo Tico, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierowca nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i bez prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POLSKA POLICJA DZIŚ
Minęło już 98 lat od powstania naszej formacji. Przeszła długą drogę, aby dziś zasłużyć na miano nie tylko największej w Polsce formacji mundurowej, lecz również nowoczesnej i skutecznej służby stojącej na straży bezpieczeństwa wewnętrznego państwa. Z okazji tegorocznego święta Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji przygotowało film ukazujący pracę funkcjonariuszy na rzece, konno, z psami służbowymi, w patrolach pieszych oraz zmotoryzowanych, w powietrzu, w laboratorium kryminalistycznym czy Stołecznym Stanowisku Kierowania. To i tak jedynie fragment szerokiego wachlarza zadań, jednak oddziałujący na wyobraźnię lepiej, niż tysiąc słów.

LEGITYMOWANIE – PROSTA CZYNNOŚĆ, KTÓRA RODZI WIELE PYTAŃ
Legitymowanie to czynność, z którą najczęściej mamy do czynienia w trakcie spotkania z policjantem. Chociaż samo legitymowanie wydawać by się mogło rzeczą bardzo prostą, to jednak często rodzi pytania, na które warto znać odpowiedź. Chociażby to, czy legitymowana osoba powinna swój dokument tożsamości przekazać funkcjonariuszowi do ręki. W naszym artykule odpowiadamy na to pytanie.
więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/43065,Legitymowanie-prosta-czynnosc-ktora-rodzi-wiele-pytan.html?search=8124577

Podkom. Szymon Koźniewski 

TAGI: