Kronika Policyjna 26 czerwca – 2 lipca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 26 czerwca do 2 lipca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Malewicza– kradzież z włamaniem do samochodu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 28/29 czerwca dokonał/li poprzez wycięcie szyby kradzieży z włamaniem do samochodu skąd zabrał/li wkrętarki akumulatorowe. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1400 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Żołnierzy Września – nietrzeźwy kierujący
26 czerwca po godz. 17.00 policjanci WRD zostali wezwani do zdarzenia drogowego, gdzie 61-letni kierujący VW Golf podczas manewru cofania uderzył w Hondę Civik. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, spowodowanie kolizji i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. 29 listopada – nietrzeźwy kierujący
27 czerwca przed godz. 5.00 policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę Audi, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. 40-latek odpowie teraz za jazdę po pijanemu oraz niestosowania się do wyroku sądu. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

ul. Gen. Thommee – nietrzeźwy kierujący
27 czerwca przed godz. 13.00 policjanci nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli 46-letniego kierującego Polonezem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2, 5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Dębina– kradzież z włamaniem do domu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 26/27 czerwca dokonał/li poprzez podważenie drzwi balkonowych kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego skąd zabrał/li gotówkę. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Łomna Las– kradzież z włamaniem paliwa z samochodu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 28/29 czerwca dokonał/li poprzez podważenie zerwanie zamka kradzieży z włamaniem do zbiornika paliowa samochodu ciężarowego MAN skąd dokonał/li zaboru 370 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1600 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

POMIECHÓWEK
ul. Modlińska – nietrzeźwy kierujący
26 czerwca po godz. 17.00 policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego Renault Clio. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Modlińska – nietrzeźwy kierujący
W nocy z 01/02 lipca policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 34-letniego kierującego Opel Astra. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Profilaktyka Społeczna

Przestępcy działający metodą „na policjanta” czy też „na wnuczka” wciąż starają się oszukać starsze osoby i wyłudzić pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Przestrzegamy i apelujemy o rozwagę, tym bardziej, iż w ostatnim czasie na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego oraz gminy Czosnów doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy w ten sposób.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71996,UWAGA-OSZUSCI-WCIAZ-DZIALAJA.html

Na zaproszenie nowodworskich policjantów, funkcjonariusz Stołecznego Wydziału Ruchu Drogowego uczestniczył w spotkaniu z żołnierzami i pracownikami 2 Mazowieckiego Pułku Saperów. Głównym tematem zajęć był bezpieczny wypoczynek podczas wakacji pod kątem przepisów ruchu drogowego oraz pożarnictwa. Uczestnicy mieli również możliwość przypomnieć sobie podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/72105,quotBezpieczne-Wakacjequot-spotkanie-z-zolnierzami.html

Sezon motocyklowy w pełni. Tylko w przeciągu kilku dni na drogach naszego powiatu doszło do dwóch zdarzeń z udziałem jednośladów. Niestety w jednym przypadku motocyklista stracił życie. W drugim zdarzeniu kierowca i pasażerka trafili z obrażeniami do szpitala. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/72027,UWAZAJMY-NA-DROGACH.html

Ważniejsze informacje dotyczące pracy nowodworskich policjantów publikowane są również na stronie internetowej komendy http://kppnowydwor.policja.waw.pl/

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: