Kronika Policyjna 27.02-5.03. 2017

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 27 lutego do 5 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji  w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ul. Prądzyńskiego – kradzież z włamaniem do piwnicy

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 16 do 28 lutego br. poprzez wyłamanie drzwi dostał/li się do środka pomieszczenia i dokonał/li kradzieży elektronarzędzi. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 500 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

ul. Przemysłaowa – kradzież z włamaniem do magazynu

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 28lutego do 01 marca br. poprzez wyłamanie drzwi dostał/li się do środka pomieszczenia i dokonał/li kradzieży m.in. agregatu prądotwórczego . Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

ul. Prądzyńskiego – włamanie do zbiornika z paliwem

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a prawdopodobnie w nocy z 1 na 2 marca br. poprzez wyłamanie korka zbiornika paliwa dokonał/li kradzieży ok. 20 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 90 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda.

ul. 29-listopada – nietrzeźwy kierujący

01 marca przed godz. 23.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę fiata Punto. 26-letni mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i strata prawa jazdy.

ul. Wyszyńskiego NDM, 2 marca, po godz. 18.30 – wypadek drogowy

Według wstępnych ustaleń policjantów 58 letni kierujący daewoo nubira nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych 26 letniemu mężczyźnie i doszło do potrącenia. Pieszy przechodził z lewej na prawą stronę jezdni. 26-latek trafił z obrażeniami do szpitala. Kierowca trzeźwy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda.

NASIELSK

Nowa Wrona – kradzież z włamaniem do pojazdu

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a prawdopodobnie w nocy z 26 na 27 lutego br. poprzez wybicie szyby w pojeździe nissan almera dokonał/li kradzieży radioodtwarzacza. Pokrzywdzony oszacował straty na ok 450 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Nasielsku.

Ul. Sportowa – kradzież z włamaniem do komórki lokatorskiej

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 02 do 03 marca br. poprzez uszkodzenie zabezpieczeń drzwi dostał/li się do środka pomieszczenia i dokonał/li kradzieży 14 worków węgla. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 290 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Nasielsku.

Nuna – usiłowanie kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 03 do 04 marca br. poprzez wybicie szyby usiłował/li dokonać kradzieży, jednak zamierzonego celu nie osiągnął/ęli Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Nasielsku.

Mazewo Dworskie – nietrzeźwy kierujący

03 marca przed godz. 2.00 policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla omegi. 19-letni mieszkaniec gm. Nasielsk po przebadaniu miał prawie promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i strata prawa jazdy.

POMIECHÓWEK

Kosewko – kradzież z włamaniem do komórki lokatorskiej

Według ustaleń policjantów w okresie od 06 lutego br. do 01 marca br. nieznani sprawcy/a po uprzednim rozcięciu siatki ogrodzeniowej dostali się na teren posesji, następnie dokonali włamania do dwóch domków letniskowych i pomieszczenia gospodarczego znajdujących się na tej samej posesji. W sumie sprawcy/a dokonali kradzieży sprzętu gospodarstwa domowego (m.in. butla gazowa, mikrofalówka), sprzętu rtv (m.in. telewizor, dekoder satelitarny) oraz elektronarzedzi (m.in. wiertarka, podkaszarka, wyrzynarka, wkrętarka). W sumie pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 7000 zł. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie.

LEONCIN

Gniewniewice Folwarczne – włamanie do budynku gospodarczego

Według ustaleń policjantów nn sprawcy/a w okresie od 18 do 27 lutego br. poprzez wyłamanie drzwi dostał/li się do środka pomieszczenia i dokonał/li kradzieży aluminiowej drabiny. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 550 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Czosnowie.

—————————————————————————

Na terenie powiatu nowodworskiego w analizowanym okresie doszło 14 kolizji. Ważniejsze informacje dotyczące pracy policjantów publikowane są również na stronie internetowej komendy.

mł. asp. Szymon Koźniewski