Kronika Policyjna 28 kwietnia – 7 maja

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 28 kwietnia do 7 maja. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ul. Okunin – kradzież motoroweru

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie późnym wieczorem 05 maja z niezamkniętej posesji dokonał/li kradzieży motoroweru marki Romet. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1600 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Mikołaja Kopernika – nietrzeźwy kierujący

W nocy z 01/02 maja policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 24-letniego kierowcę opla vectry. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW

Górki gm. Leoncin – kradzież z włamaniem do domu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 08 kwietnia do 06 maja poprzez wybicie szyby dostał/li się do środka domu skąd zabrał/li metalowe siekiery i pralko-wirówkę. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 700 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Warszawska – nietrzeźwy kierujący

06 maja po godz. 22.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli 39-letnią kierującą fordem mondeo. Kobieta po przebadaniu miała około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK

Śniadówko – nietrzeźwy kierujący

30 kwietnia po godz. 15.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli 40-letniego kierowcę ford focus. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ZAKROCZYM

Ostrzykowizna– nietrzeźwy kierujący

28 kwietnia przed godz. 20.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę opel vectra. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Gałachy – nietrzeźwy kierujący

30 kwietnia po godz. 22.00 policjanci z Zakroczymia zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę bmw. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i bez prawa jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Na terenie powiatu nowodworskiego w analizowanym okresie doszło do 28 kolizji.

mł. asp. Szymon Koźniewski

TAGI: