Kronika Policyjna 3 – 9 lipca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 3 do 9 lipca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Gen. Thommee – nietrzeźwy kierujący

03 lipca po godz. 4.00 policjanci z nowodworskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego kierowcę VW Transportera, który miał ponad dwa promile w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy – kradzież sieci rybackich

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 05/06 czerwca dokonał/li z dzierżawionego akwenu kradzieży trzech sieci rybackich. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Czosnów – kradzież z samochodu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y 09 lipca przed godz. 17.00, z niezamkniętego samochodu, dokonał/li kradzieży m.in.: laptopa, aparatu fotograficznego oraz telefonu komórkowego. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 8000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

DZIAŁANIA „PRĘDKOŚĆ”
04 lipca policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Przy wykorzystaniu wideorejestratorów i ręcznych mierników prędkości sprawdzali, czy kierowcy nie łamią przepisów dotyczących dozwolonej prędkości. W sumie funkcjonariusze nałożyli 74 mandaty i sporządzili jeden wniosek o ukaranie za przekroczenie dozwolonej prędkości.
więcej – tutaj

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH-DZIAŁANIA POLICJANTÓW
52 mandaty karne to efekt przeprowadzonych 6 lipca, kolejnych w tym roku, działań kontrolno – prewencyjnych „ Bezpieczny Pieszy”. Celem akcji jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.
więcej – tutaj

Podkom. Szymon Koźniewski