Kronika Policyjna 31 lipca – 6 sierpnia

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 24 do 30 lipca. Materiał przygotowała funkcjonariuszka zastępująca Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

Utonięcie
3 sierpnia około godziny 15:00 do nowodworskiej komendy dotarło zgłoszenie z WCPR mówiące o tym, że prawdopodobnie w rejonie mostu przy trasie S-7 topi się osoba. Dyżurny zadysponował patrol motorowodny, który niezwłocznie udał się we wskazany rejon. Na miejscu obecna już była załoga PSP oraz załoga sektorowa z KPP w Nowym Dworze Mazowieckim. Niestety nie ujawniono nikogo na powierzchni wody we wskazanym miejscu, w związku z czym rozpoczęto penetrację przyległego rejonu.

Ustalono wówczas, iż 4 nastolatków (dwie 14-latki i jeden 14-latek oraz jeden 15-latek) udała się na plażę, aby spędzić tam czas wolny. Brodząc w wodzie nagle zorientowali się, że jedna z osób tj. 15-letni mieszkaniec Zakroczymia zaczął się topić i zniknął pod powierzchnią wody. Szybko powiadomili służby ratownicze. Na miejsce zadysponowano załogę PSP JRG I z Warszawy ze specjalistycznym sonarem służącym do sondowania dna rzeki, która po przybyciu niezwłocznie przystąpiła do poszukiwań, a także drużynę policjantów z OP KSP w Warszawie, którzy dokładnie penetrowali brzegi rzeki.

4 sierpnia funkcjonariusze Komisariatu Rzecznego w Warszawie, OPP KSP oraz funkcjonariusze PSP Nowy Dwór Mazowiecki w trakcie sprawdzania koryta i brzegów rzeki, po godzinie 13:00 wyłowili zwłoki 15-latka około 1 km od miejsca zdarzenia. Na miejscu grupa dochodzeniowo- śledcza przeprowadziła czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Psucin- wypadek
4 sierpnia około godziny 21:00 grupa motocyklistów poruszała się od miejscowości Pomiechówek w kierunku miejscowości Cegielnia Psucka. Jeden z motocyklistów tj. 55-letni mieszkaniec Warszawy kierujący motocyklem m-ki Suzuki GSX podróżujący z 51-letnią pasażerką, na skutek niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając tym samym do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym samochodem osobowym m-ki Honda Accord kierowanym przez 31-letniego mieszkańca Pułtuska. W wyniku siły zderzenia odbił się on na prawy pas ruchu bezpośrednio pod nadjeżdżającego motocyklem Suzuki GSF
46-letniego mieszkańca Legionowa, który również stracił panowanie nad pojazdem. Osoby poruszające się na motocyklach z urazami ciała zostały przewiezione do szpitali, celem przeprowadzenia szczegółowych badań. Wszyscy kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem negatywnym- trzeźwi. Postępowanie prowadzi KP Nasielsk.

Nowa Wrona – kolizja
5 sierpnia w godzinach południowych 56-letni kierujący pojazdem m-ki Mercedes 208D (mieszkaniec powiatu płońskiego) nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu (skręcając w lewo na skrzyżowaniu) nadjeżdżającemu z naprzeciwka 47-letniemu kierującemu motocyklem Suzuki (mieszk. Warszawy). W wyniku zderzenia obu pojazdów kierujący motocyklem przewrócił się i doznał potłuczeń ciała. Został zabrany przez pogotowie ratunkowe do płońskiego szpitala. Po zbadaniu stanu trzeźwości kierujących okazało się, że 56-latek znajduje się w stanie nietrzeźwości (I badanie- 1, 24mg/l, II-badanie- 1, 11 mg/l). Postępowanie prowadzi KP w Nasielsku.

Nietrzeźwi kierujący gm. Nasielsk

W dniach 04-06.08.2017r. na terenie gminy Nasielsk funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego miejscowego komisariatu ujawnili trzech nietrzeźwych kierujących.

W dniu 04.08.2017r. w godzinach nocnych w miejscowości Mogowo funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego miejscowego komisariatu podjęli kontrolę samochodu marki Renault, którego kierowca nie był w stanie utrzymać prostolinijnego kierunku jazdy. Okazało się, że kierujący pojazdem Krzysztof Ś. mieszkaniec gminy Nasielsk znajduje się w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało około promil alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu (0,37 mg/l i 0,36 mg/l).

Kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujawnieni przez funkcjonariuszy ZPI Komisariatu Policji w Nasielsku w dniu 06.08.2017r. Pierwszy z nich wpadł w ręce funkcjonariuszy już chwilę po północy w Nasielsku podczas kontroli pojazdu marki Volvo. Kierujący pojazdem Janusz S. 32-letni mieszkaniec gminy Nasielsk „wydmuchał” ponad dwa i pół promila alkoholu (1,32 mg/l i 1,13 mg/l). Kilkanaście godzin później w miejscowości Cieksyn mundurowi wrócili zatrzymali do kontroli samochód marki Daewoo, którym ku ich zaskoczeniu poruszała się 62-letnia mieszkanka Warszawy. W tym przypadku badanie stanu trzeźwości kierującej pojazdem wykazało ponad promil alkoholu w wydychanym przez nią powietrzu (0,65 mg/l i 0,53 mg/l).

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a za kierowanie w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych do lat 5. Ponadto kierujący musi liczyć się z co najmniej z 3-letnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczeniem pieniężnym w wysokości 5000 zł.
Kierowco pamiętaj: Piję = nie prowadzę.

Kazuń Nowy gm. Czosnów

6 sierpnia w godzinach przedpołudniowych 71- letni kierujący pojazdem m-ki Mercedes B180 (mieszk. Kazuń Nowy) zjeżdżając z drogi nr 7 (jadąc od Warszawy) na DK 85 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tą drogą (z kierunku Nowy Dwór Mazowiecki – Czosnów) pojazdowi m-ki BMW kierowanym przez 23-latka doprowadzając tym samym do zderzenia pojazdów. Kierujący pojazdem Mercedes oraz jego nieletni pasażer po udzieleniu niezbędnej pomocy zabrani zostali przez karetkę pogotowia do warszawskich szpitali celem dokładnej obserwacji. Zlecono zbadanie stanu trzeźwości. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP w Nowym Dworze Mazowieckim.

St. Sierż. Sylwia Ochmańska

TAGI: