Kronika Policyjna za okres 4-10 września

Przestawiamy kronikę policyjną za okres od 4 do 10 września. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Warszawska– wypadek drogowy

05 września po godz. 18.00 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów 55-letni kierowca VW Polo, na przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 8-letniemu chłopcu. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kierujący był trzeźwy, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

ul. Thommee– wypadek drogowy
06 września po godz. 21.00 na ul. Thommee (droga nr 62) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 24-letni kierujący samochodem ciężarowym Man, jadąc w stronę Nowego Dworu nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył poprzedzającego go Forda Fiesty. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. W wyniku zderzenia z obrażeniami do szpitala trafiła 49-letnia pasażerka Forda. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

NASIELSK
Miękoszyn– nietrzeźwy kierujący

04 września po godz. 5.00 policjanci z Nasielska próbowali zatrzymać do kontroli kierującego Renault Megane. Kierowca zignorował sygnały dźwiękowe i świetlne i przyspieszył. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Po przebadaniu 23-letni mężczyzna miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu oraz nie zatrzymanie się do kontroli. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Kazuń Nowy– wypadek drogowy

05 września po godzinie 4.00 na drodze nr 7 w miejscowości Kazuń Nowy (kierunek Gdańsk) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 35-letnia kierująca Opel Zafira nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzyła w tył poprzedzającego ją Lancera. Kierowcy byli trzeźwi, a 57-letnia pasażerka Mitsubishi trafiła do szpitala. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Czeczotki– wypadek drogowy
09 września po godzinie 17.00 w miejscowości Czeczotki gm. Czosnów doszło do potrącenia pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów 41-letnia kierująca Toyota Corolla z nieustalonych przyczyn zjechała na drogę dla rowerów i potrąciła idącego tam 13-letniego chłopca. Kierująca była trzeźwa, a dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

POMIECHÓWEK
Nowy Modlin– włamanie do mieszkania

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w 06 września w godz. 6.30 do 20.00 włamał/li się do mieszkania, skąd dokonał/li kradzieży m.in. sprzętu elektronicznego, biżuterii oraz gotówki. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 4700 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
Pieczoługi– włamanie do zbiornika z paliwem

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 02 do 04 września włamał/li się do zbiornika z paliwem samochodu ciężarowego Volvo, skąd dokonał/li kradzieży ok. 330 litrów oleju napędowego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1100 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

„BEZPIECZNA DROGA” Z PRZEDSZKOLAKAMI

Policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną odwiedziła Przedszkole „Pod fiołkami” w Nasielsku. W spotkaniu uczestniczyło prawie 60 przedszkolaków. Funkcjonariuszka opowiadała o swojej pracy i uczyła dzieci bezpiecznego poruszania się po drodze. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy.
Więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73439,quotBezpieczna-drogaquot-z-przedszkolakami.html

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO… PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY”
Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła kolejne spotkania z dziećmi, tym razem w Szkole Podstawowej nr 1 w Nasielsku. Policjantkę wspomagał kolega z miejscowego komisariatu. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 100 uczniów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73475,quotKreci-mnie-bezpieczenstwo-przez-caly-rok-szkolnyquot.html

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: