Kronika Straży Miejskiej od 10 do 14 kwietnia

Kronika Straży Miejskiej od 10 do 14 kwietnia

Prezentujemy najnowszą kronikę nowodworskiej Straży Miejskiej za okres od 10 do 14 kwietnia. Materiał przygotowała mł. spec. Małgorzata Wójcik.

… Z notatnika strażnika…

W minionym tygodniu do naszej straży zgłoszono szereg nieprawidłowości na terenie miasta:
10.04 Wydobywanie się piany ze studzienki kanalizacyjnej –powiadomiono ZWiK nieprawidłowość została usunięta, niestety w dniu wczorajszym tj. 13.04 ponownie ujawniono w/w nieprawidłowość. Piana wydobywająca się ze studzienki kanalizacyjnej zapachem przypominała płyn kuchenny. Ustalono sprawcę w/w nieprawidłowości i sporządzono stosowna dokumentację zobowiązując do usunięcia i zadbania, aby na przyszłość problem ponownie nie „wypłynął”. Odrębne czynności w tej sprawie prowadzi ZWiK.

11.04. operator monitoringu zauważył, iż w wyniku silnych podmuchów wiatru, jakie miały miejsce w w/w dniu przewróciła się reklama na dachu budynku przy ul. Wojska Polskiego, powiadomiono właściciela, który ja właściwie zabezpieczył. W tym samym dniu podobne zdarzenie miało miejsce na ul. 29 Listopada, podmuch wiatru naruszył reklamę na sklepie, powiadomiono właściciela i zobowiązano do naprawienia.

Sprawa nadłamanego konaru przy ul. Ledóchowskiego znalazła swoje szczęśliwe zakończenie, od kilku dni mieszkańcy informowali nas o zagrożeniu przy w/w ulicy, a mianowicie nadłamany konar drzewa zwisał niebezpiecznie nad chodnikiem w rozmowie z właścicielem terenu tj. Agencją Mienia Wojskowego ustalono, iż są w trakcie przetargu i w obecnej chwili nie mogą załatwić tego „problemu”. Ponieważ w dniu 12.04.2017r doszło do dalszego pęknięcia drzewa i powstało realne zagrożenie podjęto decyzję o natychmiastowym ucięciu konaru o czym poinformowano telefonicznie przedstawiciela Agencji Mienia Wojskowego. O wsparcie poproszono PSP oraz OSP Ratownictwo Wodne, którzy udali się na miejsce i przy pomocy podnośnika usunięto nadłamany konar.

12.04. otrzymaliśmy informację telefoniczną, że na ul. Spokojnej, leży ranny kot prawdopodobnie potrącony przez samochód, który nie jest w stanie poruszać tylnymi łapami. W celu udzielenia pomocy przewieziono ranne zwierzę do lecznicy weterynaryjnej „Mastif”.

12.04. otrzymaliśmy informację telefoniczną, że na ul. Spokojnej, leży ranny kot prawdopodobnie potrącony przez samochód, który nie jest w stanie poruszać tylnymi łapami. W celu udzielenia pomocy przewieziono ranne zwierzę do lecznicy weterynaryjnej „Mastif”.

Ponadto w dniu 13.04 sporządzono protokoły z zaśmieconego terenu w okolicy stacji gazowej przy ul. Gospodarczej oraz zabezpieczyli i zgłosili do właściciela rozbity klosz lampy ulicznej w Modlinie starym przy ul. Przeskok.

Pora wiosenna sprzyja spacerom, ale też niestety amatorom spożywania alkoholu w miejscach publicznych takich jak skwery, parki i place zabaw. W tym tygodniu ukaraliśmy MKK trzy osoby zgodnie z art. 43’ u.w.t.p.a,

13.04 pracownik monitoringu zauważył grupę młodzieży w rejonie Amfiteatru, która w rękach trzymała alkohol w postaci piwa. Na miejsce udał się patrol, który ustalił, iż butelki były zamknięte. Przeprowadzono rozmowę z młodzieżą, która „nie zdążyła” popełnić wykroczenia. Również w Amfiteatrze dwóch młodych ludzi spożywało alkohol, niestety jeden z nich po wylegitymowaniu okazał się być osobą nieletnią. Na miejsce został wezwany opiekun prawny w/w a informacja o zdarzeniu przekazana właściwym organom i instytucjom, „Kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

10.04 . podczas rutynowych kontroli miejsc zagrożonych strażnicy zauważyli mężczyznę, który na placu zabaw palił papierosa. Został on ukarany MKK za palenie papierosów na placu zabaw zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, art. 13 ust., 2  która to zabrania m.in. palenia wyrobów tytoniowych na terenie zakładów opieki zdrowotnej, jednostek organizacyjnych systemu oświaty i pomocy społecznej, na terenie uczelni, w pomieszczeniach zakładów pracy, w lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w środkach transportu publicznego, na przystankach komunikacji miejskiej, w pomieszczeniach obiektów sportowych, w miejscach przeznaczonych do zabaw dzieci czy w innych pomieszczeniach dostępnych do użytku publicznego.
Kto pali wyroby tytoniowe w miejscach objętych zakazami określonymi w art. 5 w/w ustawy, podlega karze grzywny do 500 zł.

Ponadto trzykrotnie ukarano, MKK za niewłaściwe parkowanie w rejonie Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, oraz 14 razy pouczono kierujących, którzy m.in. zaparkowali na trenie zielonym, w odległości mniejszej niż 10m od przejścia dla pieszych, przy drzwiach wejściowych do klatki schodowej, w obrębie skrzyżowania oraz na całej szerokości chodnika.

Kilkukrotnie udzielano pomocy podczas utrudnionego wyjazdu z parkingu lub bramy własnej posesji. Podczas pieszego patrolu strażnicy zauważyli otwarty pojazd marki Mercedes skontaktowali się z dyżurnym KPP celem sprawdzenia czy pojazd nie jest kradziony po uzyskaniu informacji negatywnej ustalono właściciela i poinformowano go o niezamknięciu drzwi.

W szkołach w ubiegłym tygodniu zrealizowano tematy: „odpowiedzialność prawna nieletnich” oraz „wypadek na drodze”

Operatorzy monitoringu codziennie ujawniają nowe naruszenia porządku: spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, niewłaściwe parkowanie, zakłócanie ciszy nocnej, nie zachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia jak również nie posprzątanie po swoim pupilu. I tak przy ul. 29 Listopada właściciel niestety nie miał zamiaru posprzątać po swoim psie, został ukarany MKK.

Na koniec publikujemy zdjęcia piesków, które w ubiegłym tygodniu zostały znalezione i przewiezione do schroniska właścicieli czworonogów prosimy o kontakt ze schroniskiem w Nowym Dworze Mazowieckim.
10.04. ul. Kolejowa pies rasy mieszanej białej maści.-

10.04. oś Pólko młody pies rasy mieszanej maści czarnej.

12.04. ul. Malewicza mały piesek podobny do sznaucera maści czarnej z pomarańczową obrożą.mł. spec. Małgorzata Wójcik

1 komentarz

  1. Co do parkowania – proszę zwrócić uwagę na skrzyżowanie ul. Słowackiego z Modlińską. Kierowcy próbujący skręcić w lewo ze Słowackiego (od strony ul. Warszawskiej) muszą wyjeżdżać do połowy Modlińskiej by zobaczyć czy ktoś nie nadjeżdża z prawej strony, ponieważ na ogół jakiś samochód jest zaparkowany przy samych pasach po prawej stronie, co ogranicza widoczność do takiego stopnia, że albo wyjeżdża się “na ślepo”, albo skręca w prawo i jedzie inną trasą, aby bezpiecznie dojechać gdziekolwiek.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.