Krzyczki Pieniążki: Wypadek spadochroniarza. LPR w akcji

W sobotę (19.10) chwilę przed godziną 17 w Krzyczkach Pieniążkach gm. Nasielsk, doszło do wypadku z udziałem spadochroniarza. 35-letni mężczyzna spadł z wysokości około 20 metrów na ziemię. Na pomoc wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy.

Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych okazało się, że w trakcie oddawania skoku na spadochronie 35-letni mieszkaniec Warszawy zasłabł i wylądował na ziemi przy użyciu spadochronu awaryjnego. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz zgodnie z wytycznymi i procedurami ratowniczymi, niezwłocznie poderwano do lotu śmigłowiec ratunkowy Ratownik 12 z warszawskiej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lądowanie śmigłowca zabezpieczała Straż Pożarna.

Policjanci z Nasielska wyjaśniają okoliczności wypadku 35 latka. Mężczyzna z urazem twarzoczaszki został przewieziony do szpitala a funkcjonariusze ustalają szczegóły – poinformowała naszą redakcję st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.