Leoncin: Dzielnicowi na spotkaniu z seniorami

Dzielnicowi z Czosnowa spotkali się z seniorami w Leoncinie. Podczas rozmowy mundurowi przestrzegali przed oszustami działającymi metodą na tzw. wnuczka, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Podczas spotkania uczestnicy przypominali sobie także zasady bezpiecznych zachowań na drogach i w różnych innych sytuacjach życiowych.

Spotkanie seniorów z dzielnicowymi było doskonałą okazją do rozmowy na temat oszustów, którzy niejednokrotnie pozbawiają starsze osoby dorobku całego życia. Na podstawie filmu profilaktycznego oraz przykładów z terenu powiatu nowodworskiego, policjanci przekazywali informacje o metodach, które wykorzystywane są przez przestępców wobec osób starszych. Funkcjonariusze podpowiadali, jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za członka rodziny, policjanta lub funkcjonariusza CBŚP. Przypominał dwie najważniejsze w tym zakresie zasady:

Policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.
Policja nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu (np. koszu na śmieci)!
Policjanci przypominali także uczestnikom zasady bezpieczeństwa w różnych sytuacjach życiowych i zachęcali do przekazywania zdobytych informacji innym osobom.

KPP Nowy Dwór Maz