Leoncin: Modernizacja budynku dawnego posterunku policji

Leoncin: Modernizacja budynku dawnego posterunku policji

10 października br. ogłoszony został przetarg na wykonanie modernizacji budynku po dawnym posterunku policji. Nieruchomość będzie pełniła funkcję Dziennego Domu Seniora „Senior – WIGOR”. W budynku planowane jest również otwarcie apteki.

Zakres robót przewiduje m.in: rozebranie ścianek działowych, wymianę posadzek w pomieszczeniach i schodach zewnętrznych, stolarki drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, stolarki okiennej, malowanie ścian i sufitów pomieszczeń, przemurowanie i ocieplenie kominów, wymianę rur i rynien spustowych, renowację starych dachów, wymianę instalacji elektrycznej, sanitarnej, c.o, wymianę instalacji grzewczej – kocioł na pelet, montaż dźwigów osobowych małych.

Termin składania ofert mija 25 października br. Oferty należy składać w Urzędzie Gminy w Leoncinie. Zakończenie prac zaplanowane jest na 15 grudnia br.

Dzienny Dom Opieki Senior-WIGOR na terenie gminy Leoncin. W wyniku realizacji zadania powstanie miejsce dziennej opieki dla seniorów tj. osób w wieku 60+ które będzie spełniało wiele funkcji w zależności od potrzeb zgłaszanych przez seniorów i ich rodziny. Celem działalności Dziennego Domu "Senior-WIOGR" będzie także inicjowanie współpracy i łączenie inicjatyw lokalnych prowadzące do skutecznej aktywizacji seniorów oraz włączenia ich w życie społeczności lokalnych. Powstała placówka zapewni miejsca dla około 15 seniorów i będzie funkcjonowała co najmniej 5 dni w tygodniu przez co najmniej 8 godzin dziennie.

/UG Leoncin/

3 komentarze/y

  1. Już lepiej byłoby zrobić coś w rodzaju SORu niż kolejną aptekę. Przychodnia jest czynna zaledwie kilka godzin+ z nagłymi poważniejszymi przypadkami sobie nie radzi. Do najbliższego SORu jest kilkanaście kilometrów a nie wszyscy posiadają samochód, a sprawa z karetkami wiadomo jak wygląda… Przydałoby się miejsce gdzie można by było otrzymać szybką, doraźną pomoc zamiast stawiać KOLEJNĄ aptekę.

    • a

      Dzienny dom opieki to nie apteka! Uważam że takie miejsce jest bardzo potrzebne. Szkoda że nie ma go w samym Nowym Dworze Mazowieckim. Na pewno przydałoby się na Osiedlu Młodych czy Pólku gdzie mieszka wielu emerytów. Może miastu udało by się uzyskać dopłaty z UE i otworzyć takie miejsca w którymś z pustych lokali??

  2. A

    Co do apteki to uważam że apteka usytuowana najblizej SORu powinna być całodobowa, a nie na telefon co tydzień inna:/

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.