Łomianki: 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży i trafił za kratki

Policjanci z Łomianek zatrzymali poszukiwanego mieszkańca gminy. Na mężczyznę sąd wydał nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego. Podczas przeszukania jego miejsca pobytu, mundurowi znaleźli marihuanę. Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 28-latkowi zarzut kradzieży oraz dwa zarzuty kradzieży z włamaniem, których dokonał w warunkach recydywy w drugim półroczu 2019 roku. Zgodnie z dyspozycją sądu, teraz najbliższe 4,5 roku spędzi w jednostce penitencjarnej.

Policjanci z Łomianek zatrzymali poszukiwanego mieszkańca gminy. Wiedzieli, jakim samochodem będzie się poruszał, ustalili jego trasę przejazdu, a następnie na rogatkach Łomianek zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Wśród pasażerów znajdował się 28-letni mężczyzna, którego, na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci podejrzewali o kradzież elektronarzędzi z budowy oraz dokonanie dwóch włamań i kradzieży elementów metalowych i aluminiowych. Do tych przestępstw miało dojść w drugiej połowie ubiegłego roku.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, a następnie udali się na przeszukanie jego miejsca pobytu. Tam ujawnili i zabezpieczyli susz roślinny. Badanie narkotesterem wykazało, że była to marihuana. 28-latek usłyszał już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem działając w warunkach recydywy. Odpowie również za posiadanie środków odurzających.

Zgodnie z dyspozycją sądu, który wystawił nakaz doprowadzenia mężczyzny do aresztu śledczego, teraz 28-latek najbliższe 4,5 roku spędzi w jednostce penitencjarnej, gdzie odbywać będzie karę pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja/mb