Łomianki: Bomba na komisariacie. Jedna osoba zatrzymana

„Podłożyłem bombę pod komisariat” o takiej treści zgłoszenie odebrał dyżurny komisariatu w Łomiankach. W piątkowy wieczór policyjni pirotechnicy sprawdzili wszystkie jednostki na terenie powiatu warszawskiego zachodniego pod kątem materiałów wybuchowych. Alarm na szczęście okazał się fałszywy.

Już następnego dnia kryminalni ze starobabickiej komendy zatrzymali 20-letniego mężczyznę. Jedno zdanie wypowiedziane przez młodego mężczyznę spowodowało, że usłyszał on zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o ładunku wybuchowym, który został podłożony pod komisariat. Rozmówca nie odpowiedział na pytanie, pod którą jednostkę Policji został podłożony ładunek. Policyjni pirotechnicy sprawdzili wszystkie jednostki na terenie powiatu warszawskiego zachodniego pod kątem materiałów wybuchowych. Na szczęście informacja o ładunku wybuchowym nie potwierdziła się.

Sprawą zajęli się również kryminalni z Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, którzy przystąpili do ustalania tożsamości sprawcy fałszywego alarmu. Rzetelna praca oraz szczegółowe ustalenia operacyjne pozwoliły policjantom już następnego dnia zatrzymać osobę odpowiedzialną za wywołanie fałszywego alarmu bombowego.

Jedno zdanie wypowiedziane przez młodego mężczyznę sprawiło, że usłyszał on zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego. Wobec mężczyzny prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci oddania pod dozór Policji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.