Łomianki: Do sklepu wszedł przez szybę

Policjanci z komisariatu w Łomiankach zatrzymali Łukasza M. Mężczyzna odpowie za włamanie do jednej z placówek handlowych i usiłowanie kradzieży pieniędzy, papierosów oraz alkoholu. Aby dostać się do środka, 30-latek wybił szybę w drzwiach. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Dochodziła 4:00 nad ranem, gdy dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie o włamaniu, do którego miało dojść w jednej z placówek handlowych na terenie gminy. Na miejsce skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. Tam funkcjonariusze zastali pracowników ochrony oraz mężczyznę, który miał dokonać tego przestępstwa. Jak ustalili mundurowi, 30-latek wybił szybę w drzwiach wejściowych. Następnie wszedł do środka, po czym skradł znajdujące się tam pieniądze, alkohol i papierosy.

Policjanci zatrzymali Łukasza M. i osadzili go w policyjnej celi. Skradziony i nienaruszony towar trafił ponownie na sklepowe półki. Natomiast 30-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za popełnienie tego przestępstwa kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.