Łomianki: Kurier kradł pieniądze za dostarczone paczki

Policjanci z Łomianek otrzymali informację o jednym z kurierów, który miał dokonywać kradzieży paczek. Funkcjonariusze zatrzymali Piotra G. Jak ustalili, mężczyzna otrzymał zlecenie z jednej z firm kurierskich na dostarczenia przesyłek. 38-latek dostarczył dwie paczki adresatom w nieoryginalnym opakowaniu, za które pobrał pieniądze. W tym samym dniu zwrócił jednak do magazynu paczki w oryginalnym opakowaniu jako niedostarczone. Jak się okazało, w środku były papiery i torebki foliowe, które miały nadać tą samą wagę przesyłkom.

Policjanci z Łomianek zatrzymali 38-letniego mieszkańca Warszawy. Zgodnie z informacją, którą funkcjonariusze otrzymali, Piotr G. miał dokonywać kradzieży paczek. Mężczyzna otrzymywał zlecenia od jednej z firm kurierskich na doręczenia przesyłek. 38-latek dostarczył dwie paczki adresatom w nieoryginalnym opakowaniu, za które pobrał pieniądze. W tym samym dniu zwrócił jednak do magazynu paczki w oryginalnym opakowaniu jako niedostarczone. Jak się okazało, w środku były papiery i torebki foliowe, które miały nadać tą samą wagę przesyłkom.

Jak ustalili policjanci, to nie jedyne przestępstwo, którego dopuścił się mężczyzna. Jak się okazało, przywłaszczył sobie pieniądze w kwocie blisko 3,7 tys. złotych z doręczonych, a nie rozliczonych przesyłek. Policjanci przedstawili Piotrowi G. dwa zarzuty. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

KPP Warszawa Zachód