Łomna: Ćwiczenia gminnych jednostek straży pożarnej

Strażacy z terenu gminy Czosnów w sobotę (4.02) w miejscowości Łomna wzięli udział w gminnych ćwiczeniach organizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

Druhowie z OSP Łomna, OSP Czosnów, OSP Kazuń Polski i OSP Krogulec ćwiczyli techniki podawania wody na daleką odległość przy pomocy pompy pływającej, która czerpała wodę ze stawu. Aby można było poprowadzić ćwiczenia w takim schemacie, konieczne było wycięcie przerębla na jeziorze. Działania strażaków na lodzie zabezpieczali druhowie z OSP Ratownictwo Wodne.

Dwie pompy pływające pobierały wodę z jeziora do basenu ustawionego na brzegu z którego następnie zasilano samochód z OSP Łomna. Następnie woda pod ciśnieniem tłoczona była odcinkami do samochodu OSP Kazuń Polski. W dalszej kolejności wodę przesyłano do samochodu OSP Krogulec i następnie do OSP Czosnów. Z ostatniego samochodu poprowadzono dwie linie gaśnicze, które zasilały rozstawiony basen.

Ćwiczenia przebiegły sprawnie a prowadzący mł. bryg. Jakub Wysocki – zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej był zadowolony ze sprawności i profesjonalizmu druhów.