Łomna: Nowy samochód gaśniczy w garażu OSP

W garażu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomnej gm. Czosnów od niedawna zastąpiono stara266 nowym średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym marki Iveco z silnikiem o mocy 280 KM z napędem 4×4

Na jego wyposażeniu znajdują się m.in: zwijadło szybkiego natarcia z prądownicą i nakładką pianową, wyciągarki elektryczne z tyłu i przodu pojazdu, kamera cofania z monitorem w kabinie, wyspa z ładowarkami do radiotelefonów nasobnych i latarek ratowniczych oraz maszt oświetleniowy z halogenami typu LED, a także instalacja zraszaczy do skażeń ekologicznych.

Samochód za kwotę 650 160 złotych dostarczyła firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp z o.o. z Bielska-Białej. Jego zakup był możliwy dzięki dotacji w wysokości 150 000 złotych ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie oraz dofinansowaniu w kwocie 100 000 złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostała część pochodziła z budżetu Gminy Czosnów.

Remizę odwiedzają różne jednostki, które noszą się z zamiarem zakupu samochodu gaśniczego. Druhowie oglądają wóz oraz jego parametry techniczne.