Lotnisko: Awantura na pokładzie samolotu z Londynu

W sobotę wieczorem (15.10.2016) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec dwóch pasażerów, którzy naruszyli przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Londynu.

Informacja, którą otrzymali funkcjonariusze z Zespołu Interwencji Specjalnych PSG Warszawa-Modlin, dotyczyła dwóch mężczyzn – ob. RP w wieku 27 i 41 lat, którzy na pokładzie samolotu lecącego z Londynu-Stansted nie wykonywali poleceń personelu pokładowego, awanturując się z załogą i innymi pasażerami.

Na miejsce udali się funkcjonariusze Straży Granicznej wyspecjalizowani w tego typu interwencjach. Awanturnicy, którzy byli pod wpływem alkoholu, zostali poinformowani o możliwości użycia środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie podporządkowania się poleceniom funkcjonariuszy Straży Granicznej. W trakcie czynności interwencyjnych jeden z mężczyzn przyznał się do zarzucanego mu czynu i potwierdził, że jest prowokatorem całego zajścia, w związku z tym został ukarany mandatem karnym kredytowanym, zgodnie z art. 210 ust.1 pkt 9 Ustawa Prawo Lotnicze. Drugi zaś z pasażerów został pouczony z art. 41 KW.