Lotnisko: Charków kolejnym punktem na mapie połączeń

Od sezonu lato 2020 Charków stanie się kolejnym punktem na mapie połączeń z Lotniska Warszawa-Modlin. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu a inauguracja nastąpi w kwietniu.

Po Kijowie i Lwowie, do których loty zainaugurowano w sezonie zima 2018, będzie to trzecie miasto na Ukrainie, do którego można będzie polecieć Ryanairem z Lotniska Warszawa/Modlin.

– Charków to kolejna destynacja na naszej mapie połączeń. Oferta lotów z Lotniska Warszawa/Modlin na Ukrainę poszerza się o nowe miejsce. Stale rosnący ruch pasażerski na kierunkach ukraińskich, dzięki ofercie Ryanaira, jest i będzie jeszcze bardziej widoczny także na naszym lotnisku – mówi Leszek Chorzewski, p.o. Prezesa Zarządu Portu Lotniczego Warszawa/Modlin.

Lotnisko Warszawa/Modlin obsługuje ponad 3 miliony pasażerów rocznie.

To port pierwszego wyboru dla warszawiaków i mieszkańców północno-wschodniej Polski. Wygodny i szybki dojazd, wysoka dostępność parkingów oraz możliwość skorzystania z dobrej bazy handlowo-gastronomicznej to mocne strony lotniska. Od uruchomienia z lotniska pierwszych połączeń, skorzystało z niego prawie 17 milionów pasażerów.