Lotnisko: Incydent na pokładzie samolotu w Maladze

W sobotę (12.11) o godzinie 15:05 z hiszpańskiej Malagi miał wystartować samolot linii Ryanair w rejs do portu Warszawa - Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Niestety rejs odbył się z opóźnieniem z powodu trzech obywateli Polski.

Trzech polaków dopuściło się incydentu podczas wsiadania do samolotu. Na płytę lotniska przyjechała hiszpańska policja, która wyprowadziła z samolotu i zatrzymała trzech polskich pasażerów.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapytane o sprawę informuje jedynie o "incydencie z udziałem obywateli Polski". - Postępowanie w sprawie prowadzi miejscowa policja. Ambasada RP w Madrycie monitoruje sprawę. W poniedziałek zatrzymanym zostaną postawione zarzuty.

- Personel naziemny lotniska w Maladze przed wylotem do Modlina poprosił policję o pomoc, ponieważ kilku pasażerów było uciążliwych podczas wsiadania - poinformowała Olga Pawlonka, przedstawicielka Ryanaira. - Nie będziemy tolerować niezdyscyplinowanego lub destrukcyjnego zachowania - dodała.

Przedstawicielka Ryanaira nie sprecyzowała jednak, na czym miało polegać owe zachowanie. Jak zaznaczyła, pasażerowie zostali przeproszeni za opóźniony lot.

Samolot odleciał do kraju z dwuipółgodzinnym opóźnieniem.