Lotnisko: Interwencja wobec nietrzeźwego pasażera

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin interweniowali wobec pasażera, który naruszył przepisy porządkowe na pokładzie samolotu lecącego z Norwegii.

Po przylocie samolotu z Oslo funkcjonariusze Straży Granicznej otrzymali informację, że na pokładzie samolotu znajduje się mężczyzna, który podczas rejsu zakłócał porządek m.in.: nie wykonując poleceń załogi, uderzając rękoma w siedzenia innych pasażerów oraz używając wulgarnego słownictwa.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnych SG, awanturnik został wezwany do opuszczenia samolotu i pouczony o możliwości użycia wobec niego środków przymusu bezpośredniego w razie nie wykonywania wydanych poleceń. Pasażer dobrowolnie opuścił pokład, a następnie został doprowadzony do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Z uwagi na fakt, że stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla swojego życia lub zdrowia, a także innych osób w jego bezpośrednim otoczeniu został zatrzymany.

Jak się okazało, 24 – letni mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Zatrzymanego przewieziono na badanie krwi do Szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim – wynik 2,6 ‰ we krwi. Podróżny został osadzony w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych przy Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku w celu wytrzeźwienia. Najprawdopodobniej zostanie ukarany mandatem karnym za naruszenie przepisów ustawy prawo lotnicze.

/Straż Graniczna/