Lotnisko: Kolejny bagaż pozostawiony przez roztargnienie

W środę (11.05) o godzinie 16:03 policjanci Komendy Stołecznej Policji zauważyli pozostawiony bez opieki bagaż. Czarna walizka znajdowała się przy kasie biletowej na parkingu przez terminalem portu lotniczego Warszawa – Modlin. Dyżurny Operacyjny Portu zarządził ewakuację parkingu i części terminala.

Pomimo komunikatów o pozostawionym bagażu nikt nie zgłosił się po jego odbiór. O godzinie 16:25 zarządzono ewakuację oraz zaalarmowano wszystkie służby. Na lotnisko przyjechała karetka Ratownictwa Medycznego oraz 3 zastępy Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim i policja. W trakcie czynności strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze domu w Starych Pieścirogach gm. Nasielsk. Odesłano tam jeden zastęp a na jego miejsce wezwano OSP Nowy Dwór Mazowiecki.

Pirotechnicy Straży Granicznej z placówki Warszawa – Modlin przystąpili do rozpoznania minersko – pirotechniczego walizki. W tym celu użyto robota służbowego oraz promieni rentgenowskich. Wynik rozpoznania był negatywny. Po manualnym otwarciu w środku znaleziono rzeczy osobiste. Chwilę po godzinie 17 alarm został odwołany.

Chwilę po godzinie 19 do punktu informacyjnego na lotnisku zgłosiła się 39-letnia obywatelka Polski, która poinformowała, że jest właścicielką bagażu, który pozostawiła przez roztargnienie. Na kobietę nałożono mandat karny w kwocie 500 złotych. Czynności służb na szczęście nie spowodowały opóźnień w lotach samolotów.

MK