Lotnisko: Kolejny telefon z fałszywym alarmem

We wtorek (5.04) do lotniska Warszawa – Modlin chwilę po godzinie 18, zadzwoniła nieznana osoba z informacją, że na terenie lotniska znajduje się ładunek wybuchowy. Natychmiast wszczęto procedury i zarządzono ewakuację. 

Ewakuacja i ściągnięte służby

Na miejscu zjawili się pirotechnicy Straży Granicznej oraz Straż Pożarna z Nowego Dworu Mazowieckiego, Płońska, Błonia, Legionowa i Warszawy. Drogi dojazdowe do terminala zablokowała policja. Do zabezpieczenia medycznego przyjechały karetki pogotowia ratunkowego oraz Specjalistyczna Grupa Medyczna z JRG8 Warszawa.

Około godziny 19:20 alarm został odwołany. Pirotechnicy Straży Granicznej ustalili, że na terenie portu lotniczego jest bezpiecznie.


Lotnisko informuje

Po godzinie 18 lotnisko otrzymało telefoniczną informację o zagrożeniu bezpieczeństwa. Terminal został ewakuowany a służby lotniskowe przystąpiły do czynności sprawdzających.  Po godzinie 19 alarm został odwołany, służby nie wykryły żadnego zagrożenia i ewakuacja została zakończona. Fałszywy alarm nie spowodował opóźnień ani przekierowań samolotów – informuje Magdalena Bojarska z lotniska Warszawa – Modlin.

Alarm również w Warszawie

Zastępy z JRG8 Warszawa z lotniska Warszawa – Modlin odjechały na sygnale na lotnisko im. Chopina w Warszawie gdzie również ktoś zadzwonił z fałszywym alarmem.

Udział w akcji:
Załogi interwencyjne Straży Granicznej
Pirotechnicy Straży Granicznej
01-81 – Zespół  Ratownictwa Medycznego Nowy Dwór Mazowiecki
ZZ606 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
ZZ632 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
471M25 – JRG Legionowo
571M21 – JRG Płońsk
661M25 – JRG Błonie
308W71 – JRG8 Warszawa
308W72 – JRG8 Warszawa
308W99 – JRG8 Warszawa

Info WND