Lotnisko: Kolejny żartowniś z fałszywym alarmem bombowym

W czwartek (28.04) chwilę po godzinie 17 do Portu Lotniczego Warszawa-Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o podłożonym ładunku wybuchowym. Taki telefon wywołuje natychmiastowe wdrożenie procedur bezpieczeństwa. Około 800 osób zostało ewakuowanych z terminala.

Na lotnisko przyjechały zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia ratunkowego i policja. Zablokowano drogi dojazdowe do lotniska. Pasażerowie, którzy przylecieli samolotami, nie zostali z nich wypuszczeni.

Pirotechnicy z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Modlin, natychmiast przystąpili do sprawdzania budynku portu lotniczego. Lotnisko na swoim profilu facebookowym, poinformowało o przekierowaniu lotu z Paryża do Warszawy Chopina.

Gdy nad lotniskiem zaczęły zbierać się chmury deszczowe, na miejsce wezwano zastęp z OSP Kazuń Polski, który posiada na swoim wyposażeniu duży ogrzewany namiot.

Po blisko 3 godzinach i dokładnym sprawdzeniu terminala, pasażerowie mogli powrócić na teren lotniska i oczekiwać na swój opóźniony samolot. Na DK62 utworzyły się gigantyczne korki sięgające aż Zakroczymia. Pasażerowie czekali w korkach na możliwość wjazdu na lotnisko.


Poszukują żartownisia

Zarówno policja jak i straż graniczna poszukują sprawcy fałszywego alarmu. Zatrzymanie żartownisia to kwestia godzin. Władze portu lotniczego Warszawa-Modlin zapowiedziały, że będą domagać się zwrotu strat poniesionych w związku z ewakuacją.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M90 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
530M91 – KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M13 – OSP Kazuń Polski
ZZ622- KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Straż Graniczna
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki
WŚD KPP Nowy Dwór Mazowiecki
02-84 – Zespół Ratownictwa Medycznego Zakroczym
Straż Ochrony Lotniska

 

Info WND