Lotnisko: Pasażerowie zatrzymani przez Straż Graniczną

We wtorek (15.11) Funkcjonariusze Straży Granicznej interweniowali w hali odlotów Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, wobec dwóch obywateli Polski. Mężczyźni w wieku 26 i 32 lata zachowywali się agresywnie i nie wykonywali poleceń personelu lotniska.

Na ich zachowanie skarżyli się także współpodróżni. Od „awanturników” wyczuwalna była też silna woń alkoholu. Obydwaj przy użyciu środków przymusu bezpośredniego zostali przeprowadzeni do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej. Z uwagi na ich stan upojenia alkoholowego i brak możliwości przeprowadzenia dalszych czynności zostali osadzeni w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

W środę (16.11) wobec zatrzymanych kontynuowano czynności służbowe. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi na podstawie art. 51 § 2 kk a następnie zwolnieni. Ponadto wobec starszego z niedoszłych pasażerów, za znieważenie funkcjonariusza publicznego skierowano wniosek o ukaranie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim (art. 226 § 1 kk).

/Straż Graniczna/