Lotnisko: Statystyka Lotniskowej Służby Ratowniczo Gaśniczej

Strażacy z Lotniska Warszawa – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim, nie tylko zabezpieczają tankowania samolotów na płycie postojowej, ale również biorą udział w różnych akcjach. Gasząc również pożary. Strażacy podsumowali 2019 rok na lotnisku.

3 razy w 2019 roku lotniskowa Straż Pożarna gasiła pożary. W budynku zewnętrznym Portu Lotniczego na terenie Placówki Straży Granicznej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej i zadymienia. Pierwsi na miejscu po chwili byli strażacy z lotniska a po chwili dojechali strażacy z Nowego Dworu Mazowieckiego. Wiosną tuż przy ogrodzeniu lotniska doszło do pożaru trawy. Poza teren lotniska wysłano szybko jeden z zastępów, który po chwili ugasił płonącą trawę. Taki pożar w rejonie lotniska stanowi poważne zagrożenie w obsłudze ruchu lotniczego. Ostatni pożar wybuch na parkingu przed terminalem. W ogniu stanął jeden z pojazdów. Również i w tym przypadku zastęp z lotniskowej straży wyjechał poza teren lotniska i jako pierwszy podmiot ratowniczy, rozpoczął gaszenie płonącego auta.

83 razy zastępy wyjeżdżały do niesienia pomocy gdy doszło do miejscowych zagrożeń. 29 razy strażacy udali się do zdarzenia, które zakwalifikowano jako alarm fałszywy. W tym były również ewakuacje z powodu pozostawionych bagaży.

Strażacy na lotnisku Warszawa – Modlin pełnią służbę przez całą dobę 7 dni w tygodniu.