Misja: pokonać brodawki. Skąd się biorą i jak z nimi walczyć?

Niestety kurzajki to nadal ciągle jeden z popularnych problemów pojawiających się na naszej skórze. Ich obecność utrudnia codzienne funkcjonowanie, wprawia w zakłopotanie, jest nieprzyjemna. Skąd ten problem? Czy to wynik niewłaściwej higieny? Jak pozbyć się szpecących kurzajek? Odpowiedzi znajdziesz w poniższym tekście.

Brodawki. Dlaczego masz ten problem?
Przyczyna problemu jest zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Zgodnie z badaniami nosicielami może być około 10 proc. populacji. Jak można się zarazić? Zmiany skórne w postaci narośli mogą pojawić się w wyniku kontaktu bezpośredniego (dotyk) lub pośredni (używanie przedmiotów, na których znajdują się wirusy, np. wspólny ręcznik).

W jakich miejscach możesz się zarazić?
Nierzadko dochodzi do tego w miejscach często uczęszczanych przez ludzi. Miej to na uwadze, kiedy korzystasz z szatni, basenów, saun. Szczególnie narażeni są tutaj ci, którzy mają obniżoną odporność, albo na ich ciele znajdują się miejsca, w których jest uszkodzony naskórek. Niekiedy dochodzi też do rozniesienia wirusa po całym ciele, wtedy kiedy osoba zarażona próbuje rozdrapać zakażone miejsce.
Kluczowa jest tutaj odpowiednia higiena. Korzystanie z wyżej wymienionych miejsc powinno być zakończone dokładnym umyciem całego ciała. Szacuje się, że na świecie istnieje około 100 typów wirusa brodawczaka ludzkiego. Jednak tylko część uaktywnia się w postaci brodawek. Kurzajki mogą mieć różny kształt i wielkość.

Sposoby walki z brodawkami i kurzajkami
Zwykle leczenie kurzajek polega na wymrożeniu ich ciekłym azotem. Taką metodę stosują najczęściej lekarze specjaliści. Oprócz tego mamy także sposoby domowe. Jednym z nich jest wykorzystanie soku z rośliny zwanej jaskółcze ziele (inaczej glistnik). Trzeba jednak uważać na uczulenia po takiej terapii.

Oprócz tego zaleca się nacieranie kurzajek rozcieńczonym olejkiem z oregano, tymianku, lub trawy cytrynowej. Niestety nie u każdego dochodzi do pełnej skuteczności.

Preparat do usuwania brodawek – metoda krioterapii
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty w celu usunięcia tego problemu. Można to zrobić także w warunkach domowych, umożliwi to środek na brodawki. Opiera się on na popularnej metodzie krioterapii. Chodzi o całkowite wymrożenie zmian, dochodzi do tego w bardzo krótkim czasie. Zazwyczaj wystarczy 10 dni, aby brodawka odpadła, albo zanikła. Niekiedy konieczne jest powtórzenie takiego zabiegu po dwóch tygodniach. Produkt Help4Skin brodawki i kurzajki przynosi efekt już po pierwszym użyciu. Taki środek na brodawki kupisz w najbliższej aptece.