MOCne Kajaki 2016

W słoneczną niedziele 7 sierpnia, ponad trzydziestoosobowa grupa sympatyków naszego stowarzyszenia Młodzieżowa Organizacja Czosnowska MOC, udała się do urokliwej miejscowości Siciarz, aby spłynąć malowniczym odcinkiem rzeki Wkry do przepięknego gospodarstwa Agro –Kajak w Bieżanach. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z kajakami.

Z pozytywną energią oraz nastawieniem wyruszyliśmy o 8.15 z pod Urzędu Gminy w Czosnowie. Na miejsce dojechaliśmy punktualnie. Pan Andrzej Świątkowski z wypożyczalni kajaków z Łomny opowiedział nam historię tego miejsca. Spływ rozpoczęliśmy w miejscu, gdzie kilkaset lat temu przebywał Henryk Sienkiewicz i zauroczony pięknem tego miejsca, umieścił je na kartach swojej powieści „Krzyżacy” jako Spychów Juranda.

Podczas spływu mogliśmy podziwiać uroki regionu. Uczestnicy wykazywali się dużymi umiejętnościami manualnym – nieraz musieliśmy przepływać pod powalonymi drzewami, uważać na zakrętach czy też ustąpić pierwszeństwa stadu krów, które postanowiło przejść przez Wkrę. Trasa liczyła ok. piętnaście kilometrów i po niespełna pięciu godzinach dopłynęliśmy do gospodarstwa Agro-Kajak w Bieżanach. Czekał tam na nas posiłek w postaci kiełbaski z grilla.

Po MOCnych wrażeniach, z pełnymi brzuchami, około godziny 18 wróciliśmy do Czosnowa. ,

Chcemy serdecznie podziękować panu Wójtowi Gminy Czosnów – Antoniemu Kręźlewiczowi za udostępnienie nam autokaru. Podziękowania należą się również panu Andrzejowi Świątkowskiemu za wypożyczenie sprzętu oraz za opowieści o miejscach, które mogliśmy podziwiać. Największe podziękowania kierujemy natomiast do naszego sponsora – pani Agnieszki Rzemek (właścicielki sklepu hydraulicznego w Łomnie „P.H.U. AGA”) dzięki której członkowie MOC-y mogli cieszyć się urokami trasy spływu za darmo.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia, a pozostałych zapraszamy do aktywnego udziału w działalności naszego stowarzyszenia.

Zarząd Stowarzyszenia MOC
Młodzieżowa Organizacja Czosnowska

TAGI: