Modlin Stary: 18-letni włamywacze

W nocy 1/2 marca w Modlinie Starym na ulicy Mieszka I doszło do włamania w wyniku którego skradziono sprzęt wędkarski oraz elektroniczny na kwotę 2.400 złotych. Policjanci przystąpili do ustalania sprawców kradzieży. 

Funkcjonariusze ustalili, że za włamaniem stoi dwóch 18-latków, którzy przebywają na terenie budynku przy ulicy Chłodnia. Na miejsce udali się patrole. W wyniku czynności zatrzymano 18-letniego Rafała B. Drugi z mężczyzn zabarykadował się w mieszkaniu i nie chciał otworzyć policjantom. Na pomoc wezwano zastęp straży pożarnej. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania i umożliwili dostęp policji. W lokalu zatrzymany został 18-letni Marek W. Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji, gdzie wykonano czynności procesowe.

 – Marek W. decyzją prokuratora objęty został dozorem policji a Rafał B. przyznał się i dobrowolnie poddał karze. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd – informuje naszą redakcję asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Jest to kolejne zatrzymanie sprawców włamań i kradzieży na terenie osiedla Modlin Stary. Policjanci z nowodworskiej policji są zdeterminowani aby ustalić wszystkich sprawców włamań i doprowadzić przed oblicze sądu. A tym samym ukrócić ten przestępczy proceder.

PJ