Modlin Stary: Wspiął się na słup energetyczny i został porażony prądem

W weekend, na terenie Modlina Starego 23- latek wspiął się na słup energetyczny. Został porażony prądem. Z poważnymi poparzeniami i złamanym kręgosłupem trafił do szpitala. Apelujemy szczególnie do młodzieży o rozsądek i odpowiedzialność w czasie letniego, wakacyjnego wypoczynku.

W nocy z piątku na sobotę na skrzyżowaniu ulicy Polnej i Samorządowej w Modlinie Starym doszło do poważnego wypadku. 23- latek z Warszawy, który przyjechał do znajomych w Nowym Dworze Mazowieckim wspiął się na słup energetyczny i został rażony prądem. Ze złamaniem kręgosłupa, złamaniem termicznym obu kończyn, niedowładem nóg i poparzeniem obu dłoni został przewieziony do jednego z warszawskich szpitali.

APELUJEMY zarówno do młodzieży, dorosłych jak i opiekunów dzieci o zachowanie szczególnej rozwagi podczas letniego wypoczynku.

Jak wiadomo jest okres wakacji, czas urlopów, aura sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Zawsze jednak stawiajmy na pierwszym miejscu nasze zdrowie i życie. Nieodpowiedzialność, chwila słabości czy nieuwagi może mieć bardzo przykre konsekwencje. W tym okresie zdarza się wiele wypadków. Uważajmy i dbajmy o siebie nawzajem.

Rodzice, pomimo tego, iż muszą pracować powinni maksymalnie dużo czasu poświęcać swoim dzieciom, rozmawiać z nimi, wspólnie rozwiązywać problemy, być z nimi w stałym kontakcie telefonicznym, a młodszym dzieciom zapewnić całodobową opiekę.

st. asp. Joanna Wielocha