Modlin Twierdza: Bądźże Pozdrowiona Hostyjo Żywa

W czwartek (26.05) ulicami miast i wsi przeszły procesje udające się do czterech ołtarzy. Wierni publicznie wyznawali swoją wiarę poprzez udział w procesji, związanej z uroczystością Bożego Ciała. 

Nabożeństwo odbyło się również w Modlinie Twierdzy. Procesję poprzedzał krzyż, chorągwie, relikwie św. Jana Pawła II niesione przez młodzież, figura Matki Bożej Fatimskiej niesiona przez członkinie kół różańcowych oraz dzieci komunijne z dziewczynkami sypiącymi kwiatkami przed Najświętszym Sakramentem. Monstrancję z Bożym Ciałem nieśli proboszcz ks. kan. Janusz Nawrocki – proboszcz parafii św. Barbary oraz ks. Marcin Zębala – prefekt.

Ołtarze przygotowali lokalni przedsiębiorcy, Zespół Szkół i wspólnoty mieszkaniowe. W uroczystej procesji wierni przeszli ulicami Matki Bożej Częstochowskiej, Obwodową, Bema i Obrońców Modlina ponownie do ulicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Przy każdym z ołtarzy odczytywano fragment Ewangelii oraz zanoszono specjalne modlitwy aby Bóg wybawił od powietrza, głodu, ognia i wojny. Uczestnicy prosili również o wybawienie od nagłej i niespodziewanej śmierci.

Nad bezpieczeństwem wiernych czuwała Policja, Straż Miejska Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne i harcerze.