Modlin Twierdza: Diecezjalne Obchody 100-lecia Niepodległości

Diecezja Płocka na czele z biskupem Piotrem Liberą oraz miasto Nowy Dwór Mazowiecki wraz z burmistrzem Jackiem Kowalskim zapraszają na Diecezjalne Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Centralne obchody odbędą się w piątek (9.11) w Modlinie Twierdzy.

Uroczystości rozpocznie Msza święta w budowanym kościele w Modlinie Twierdzy. Nabożeństwu przewodniczyć będzie biskup płocki Piotr Libera. Msza zaplanowana została na godzinę 14. Po modlitwach w budowanej świątyni, zebrani przejdą ulicami Twierdzy Modlin na cmentarz wojskowy, gdzie odmówione zostaną modlitwy za zmarłych oraz Apel Pamięci i wygłoszone zostaną okoliczne przemówienia. Zebrani złożą kwiaty pod pomnikiem. Całość obchodów zakończy przedstawienie teatralne w hali sportowej przy Zespole Szkolno Przedszkolnym przygotowane przez modlińską młodzież.

Modlińska strona Nowego Dworu Mazowieckiego leży w granicach administracyjnych diecezji płockiej. Modlińska Twierdza walczyła w obu wojnach. Po odzyskaniu przez Polskę Niepodległości do modlińskich koszar powróciło Wojsko Polskie. Historia modlińskiej Twierdzy jak i 100. rocznica odzyskania Niepodległości przez Polskę, będzie uroczyście upamiętniona przez organizację Diecezjalnych Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

W uroczystych obchodach wezmą udział nie tylko mieszkańcy miasta czy powiatu ale i województwa oraz różnych parafii diecezji płockiej. Nasz portal objął patronat medialny nad uroczystościami.