Modlin Twierdza: „Jedyne Takie Miejsce” w Polskim Radiu

W sobotni poranek Modlin Twierdze odwiedził Roman Czejarek z Polskiego Radia. Na żywo z Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin realizowano audycję „Jedyne Takie Miejskce” w radiowej Jedynce.

W plenerowym studiu, gospodarz audycji gościł Sebastiana Sosińskiego – prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek oraz Elżbietę Wiercińską i Macieja Kostrzewskiego – przewodników po Twierdzy Modlin. W kolejnych wejściach na antenie można było usłyszeć Paulinę Mikuszewską z Frontu Księcia Warszawskiego oraz Krzysztofa Kurzyńskiego z Centrum Informacji Turystycznej. Nie zabrakło również Roberta Kanigowskiego – prezesa Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

Podczas sześciu wejść na żywo, rozmawiano o najdłuższym budynku w Europie, Baśce Murmańskiej oraz podziemiach Frontu Księcia Warszawskiego. Przewodnicy opowiadali o ciekawych formach wypoczynku i legendach związanych z dawną cytadelą wojskową. Prezes LOT Trzech Rzek zachwalał położenie w widłach Narwi i Wisły a na boku Wkry i zapraszał do odwiedzenia historycznych budowli, oddalonych o 30 km od Warszawy a tylko kilometr od lotniska Warszawa – Modlin. Robert Kanigowski zapraszał na lekcje historii do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin.

/MK/