Modlin Twierdza: Mikołajkowe zebranie Zarządu Osiedla

6 grudnia w Zespole Szkół w Modlinie Twierdzy odbyło się mikołajkowe spotkanie Zarządu Osiedla nr 6 z mieszkańcami. Okazją do spotkania była 210. rocznica powstania Twierdzy Modlin.

Oprócz mieszkańców na zebraniu obecni byli zaproszeni goście w tym Burmistrz Jacek Kowalski, Prezes LOT Trzech Rzek Sebastian Sosiński oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin Robert Kanigowski.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu historycznego doktora Piotra Oleńczaka, który przybliżył historię powstania Twierdzy oraz najważniejsze wydarzenia z nią związane.

Następnie głos zabrali panowie Kostrzewski oraz Jodełka, którzy przy okazji zaprezentowali umundurowanie z epoki napoleońskiej. Słodką niespodzianką dla naszych uczestników był tort w kształcie Reduty Napoleona, który ufundował pan Robert Kanigowski. Dziękujemy także panu Sebastianowi Sosińskiemu za udostępnienie obrazów związanych z okresem powstawania Twierdzy, które w znakomity sposób obrazowały omawiane treści.

Ostatnim punktem spotkania były sprawy bieżące osiedla w tym sugestie dla straży miejskiej. Przewodniczący Zarządu Osiedla Jacek Borkowski podsumował też pracę zarządu w 2016 roku.

Jacek Topczewski, foto: Marek Karpowicz