W niedzielę (8.11) chwilę przed godziną 11 Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej, zadysponowało psa do poszukiwań osób pod gruzami z jednostki OSP Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki. Okazało się, że w Warszawie doszło do zawalenia jednej ze ścian kamienicy.

Na miejsce udał się zastęp z psem Regarem, który od niedawna posiada uprawnienia do poszukiwania osób pod gruzami. – Praca Regra polegała na wskazaniu miejsca gdzie znajdują się osoby żywe uwięzione pod gruzami bądź wykluczeniu znajdowania się tam osób poszkodowanych. – mówi Kamil Malicki – przewodnik Psa Regara.

Pies podczas przeszukania nie wskazał żadnego miejsca w którym mógłby ktoś się znajdować. Po przerwie i ponownym przeszukaniu potwierdził, że nikogo na gruzowisku nie ma. Brak osób pod gruzami, zgodnie z procedurą wykluczyły kolejne psy ze Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej z Poznania.

Sekcja Poszukiwawcza OSP Ratownictwo Wodne posiada łącznie 5 psów poszukiwawczych w tym jeden do poszukiwania osób pod gruzami.