Modlin Twierdza: Ukradli grosze. Straty w dziesiątkach złotych

W środę (5.10) o północy dwóch mężczyzn dokonało włamania i kradzieży do kasy parkingowej przy wjeździe C na teren kompleksu Twierdza Modlin Smart City. Złodzieje po zniszczeniu automatu ukradli jedynie bilon.

Rabusie nie byli w stanie poradzić sobie z zabezpieczeniami automatu i dokonali kradzieży tylko części kwoty znajdującej się w urządzeniu. Swoją dewastacją wyrządzili szkody na kwotę ponad 37.000 złotych. Całą kradzież nagrały kamery monitoringu wizyjnego.

Z perspektywy naszej firmy podobne zdarzenia są irytujące, ponieważ skradzione środki są niewspółmierne, do wysokości wyrządzonych szkód i czasu, który musimy poświęcić na ich usunięcie. Pozostaje nam tylko wierzyć w to, że ta sytuacja kiedyś ulegnie zmianie – mówi naszej redakcji Patryk Kurpiewski, przedstawiciel Grupy Konkret.

Tej samej nocy doszło również do włamania w myjni samochodowej w Modlinie Starym. W ostatnim czasie takich kradzieży na terenie powiatu nowodworskiego jak i legionowskiego było sporo. Kilka dni temu legionowscy policjanci zatrzymali i postawili zarzuty w sprawie włamań do automatów 22-letniemu mieszkańcowi Legionowa Damianowi S. Pod adresem zamieszkania policjanci przeprowadzili przeszukanie, w wyniku którego znaleźli środki odurzające oraz łom metalowy, mogący służyć do popełniania przestępstw.

Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, odpowie teraz za 4 włamania i posiadanie narkotyków za co grozi mu kara 10 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają, że usłyszy nowe zarzuty. Zatrzymanie drugiego z podejrzanych jest kwestią czasu.

/MK, KPP Legionowo/