Modlin Twierdza: W ziemi zakopane zwłoki

Prokuratorzy, policjanci, specjalne psy do poszukiwania zwłok. Wygrodzony teren i praca na szeroką skalę. Taka sytuacja miała miejsce na przełomie listopada i grudnia w okolicach Parku Trzech Kultur oraz przy budynku koszar obronnych w Modlinie Twierdzy.

Przez miesiąc wszyscy począwszy od Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poprzez Komendę Główną jak i Prokuraturę nie chcieli ujawniać szczegółów. Samo sprowadzenie do pracy georadaru pokazuje, że sprawa jest trudna i dotyczy ludzkich zwłok. Po zakończeniu kilkudniowych prac na terenie Modlina Twierdzy, ponownie skierowaliśmy zapytania dotyczące czynności. Dla dobra śledztwa również poczekaliśmy na zakończenie czynności procesowych w terenie.

- Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim w ramach jednego z prowadzonych śledztwa wykonywała, w Modlinie Twierdzy czynności z udziałem biegłego oraz georadaru zmierzające do ewentualnego ujawnienia zwłok ludzkich - informuje Marcin Saduś z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Niestety prokurator nie chciał udzielić informacji czy w przeszukiwanym terenie ujawniono jakieś ciała. Do pomocy policjantom jednego dnia zadysponowano również straż pożarną. Zadaniem strażaków było wycięcie dwóch drzew.

- Dalszych szczegółowych informacji dotyczących wyników czynności jak również samego śledztwa nie ujawniamy -dodaje prokurator Saduś.

Nieoficjalnie jak dowiedziała się nasza redakcja - funkcjonariusze ujawnili zwłoki, które zostały zabezpieczone do Zakładu Medycyny Sądowej. Niestety tej informacji nie potwierdza żadna ze służb.

W parku w Modlinie Twierdzy w latach 90. członkowie modlińskiego gangu zakopywali ciała zabitych osób. W krzakach odnaleziono min. ciało porwanej pary spod Nasielska. Kobiecie w ciąży przestępcy poderżnęli gardło a mężczyznę zabito strzałem z broni palnej.

Czy park i jego okolice skrywają jeszcze jakieś ciała? Do tematu będziemy wracać.