Modlin Twierdza: Wodni strażacy otrzymali samochód

W środę (7.12) na terenie Stanicy Wodnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Modlinie Twierdzy podpisano oficjalnie dokumenty i przekazano jednostce samochód ratowniczo – gaśniczy marki Star. Pojazd służył w jednostce OSP Nowy Dwór Mazowiecki i został oddany po zakupie nowego samochodu marki MAN.

Jest to ciąg dalszy uzbrajania jednostki w sprzęt niezbędny do niesienia pomocy. Miasto podzielone jest na dwie części, które rozdziela most na którym często tworzą się korki i utrudniony jest przejazd służb ratunkowych.

Od początku tworzenia tej jednostki, mówię że potrzeba po tej stronie wody również prężną jednostkę z dobrym wyposażeniem i wyszkoleniem. Sam dziś jadąc do Was stałem na moście – mówił burmistrz Jacek Kowalski.

Słowa do druhów skierował również komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Leszek Smuniewski oraz dh Andrzej Hiszpański prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych OSP RP.

Kluczyki do samochodu burmistrzowi przekazał naczelnik OSP Nowy Dwór Mazowiecki dh Daniel Jeszke a następnie burmistrz przekazał je zastępcy naczelnika OSP Ratownictwo Wodne dh Piotrowi Napiórkowskiemu.

Nowy nabytek wodnych strażaków poświęcił ks. Janusz Nawrocki z parafii pw. św. Barbary w Modlinie Twierdzy.

Samochód trzeba dostosować do naszych potrzeb, zrobić przegląd, uzbroić w potrzebny do działań ratowniczo-gaśniczych sprzęt, zapoznać ratowników z jego możliwościami technicznymi i wówczas wprowadzimy do podziału bojowego. Przewiduję że będzie to koniec lutego – mówi dh Mariusz Torbus, prezes OSP Ratownictwo Wodne.

/OSP RW/