Modlin Twierdza: Wyremontujmy dzieciom salę

W środę (23.11) w sali dawnego „Sztangielka” gdzie prowadzony jest program dla dzieci z Modlina Twierdzy, odbyło się spotkanie z Zarządem Osiedla oraz lokalną prasą. Od 5 lat w pomieszczeniach przy ulicy Malewicza, popołudniami spotykają się dzieci i młodzież. Pod opieką nauczycieli najmłodsi odrabiają lekcje oraz poprzez zabawę, miło spędzają czas.

Niestety pomieszczenia, które znajdują się w piwnicy są w fatalnym stanie. W związku z tym Zarząd Osiedla oraz mieszkańcy postanowili pomóc Stowarzyszeniu Sztangielek i wyremontować sale w których przebywają dzieci. Do akcji chęć włączenia się wyraziło również stowarzyszenie Nowodworscy.pl.

Wkrótce ruszy zbiórka publiczna na zakup materiałów remontowych. Wspólnie chcemy poprawić warunki w jakich popołudnia spędza około 50 dzieci z osiedla Modlin Twierdza. Panie ze stowarzyszenia otaczają swoich podopiecznych opieką 4 dni w tygodniu zapewniając pomoc w odrabianiu lekcji, zabawę oraz posiłek. Stowarzyszenie na realizację programu otrzymuje dofinansowanie przede wszystkim z budżetu miasta.