Modlin Twierdza: Za 22 tysiące kupią sprzęt do łączności

Strażacy z OSP-RW Nowy Dwór Mazowiecki zostaną doposażeni dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Do jednostki trafią blisko 22 tys. zł na zakup specjalistycznego sprzętu łączności dla grupy poszukiwawczej z psami ratowniczymi. 

 Marszałek Adam Struzik podkreśla, że samorząd Mazowsza od lat przekazuje środki na doposażenie strażaków ochotników. – Bardzo konsekwentnie wspieramy ochotnicze straże pożarne. Dotyczy to zarówno zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych, jak i sprzętu czy odzieży ochronnej. To wszystko jest niezbędne, aby strażacy mieli odpowiednie warunki pracy i czuli się bezpiecznie. Zwłaszcza ostatnie miesiące pokazały nam, jak bardzo to wsparcie jest potrzebne – dodaje marszałek.

Decyzją radnych województwa do OSP z Mazowsza trafi 600 tys. zł, z czego ponad 22 tys. zł do jednostki z Nowego Dworu Mazowieckiego. Tylko w tym roku władze Mazowsza przekazały na doposażenie strażaków ochotników i remonty strażnic ponad 21 mln zł.

 – Za pozyskane środki zakupimy sprzęt łączności dla grupy poszukiwawczej. Pracując np. w lesie, nasi ratownicy podczas akcji, muszą mieć nie tylko profesjonalny sprzęt ale także odpowiednie środki łączności – mówi Norbert Wysocki, wiceprezes OSP Ratownictwo Wodne.