Modlin Twierdza: Zatrzymany amator elektronarzędzi

Nowodworscy kryminalni zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o dokonanie kradzieży z włamaniem i kradzieży. W obu przypadkach pokrzywdzeni stracili m.in. elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny i odzież. W większości policjanci odzyskali już te przedmioty. Podejrzany usłyszał dwa zarzuty, za które grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

3 marca br. do nowodworskich policjantów zgłosił się mężczyzna, któremu włamano się do samochodu. Zdarzenie miało miejsce na ul. Ledóchowskiego. Z pojazdu zostało skradzione m.in. radioodtwarzacz, kurtka sportowa oraz zestaw kluczy. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 280 zł.

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego przystąpili do wyjaśnienia sprawy. W toku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 33-letni Łukasz M., mieszkaniec naszego powiatu.

Podczas dalszej pracy dochodzeniowo-śledczej okazało się, że mężczyzna ma również związek z kradzieżą, która zaistniała w pierwszej połowie lutego br. w lokalu przy ul. 29 Listopada. Wtedy łupem sprawcy/ów padły głównie elektronarzędzia o wartości ponad 6000 zł.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie zarzutów 33-latkowi, który w trakcie składania wyjaśnień przyznał się do popełnienia przestępstw. Policjanci odzyskali również część skradzionych przedmiotów, które powrócą do właścicieli.

/KPP Nowy Dwór Maz/