Modlin Twierdza: Zderzenie trzech pojazdów

W piątek (28.10) o godzinie 22:05 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie  o zderzeniu trzech samochodów osobowych na wjeździe na lotnisko Warszawa – Modlin (DK62). Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe.

Strażacy po przybyciu na miejsce, zastali zderzenie poprzez najechanie na siebie trzech pojazdów marki Mercedes, BMW i Mercedes. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów, dokonano neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz usunięto pojazdy z drogi. Zespoły Ratownictwa Medycznego przebadały na miejscu uczestników kolizji.

Jak informuje Komenda Powiatowa Policji:

41-letni kierujący pojazdem marki Mercedes 110 (mieszkaniec Warszawy) jadąc ul. Gen. Wiktora Thommee od miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki w kierunku  Zakroczymia najechał na poprzedzający go pojazd marki BMW (kierowanym przez 39-latka, zam. Wielka Brytania), który zatrzymał się na skrzyżowaniu w związku z nadawanym sygnałem czerwonym. W wyniku zderzenia pojazd marki BMW uderzył w tył pojazdu marki Mercedes E350 (kierowanym przez 27-letniego mieszkańca Warszawy). W związku z powyższym za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego, sprawcy kolizji zatrzymano prawo jazdy i skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
538M51 – OSP Zakroczym
W02-81 – ZRM Nowy Dwór Mazowiecki
W02-84 – ZRM Zakroczym
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki

/MK/