Modlin Twierdza: Zebranie Zarządu o przychodni i koszarach

We wtorek (12.04) w Modlinie Twierdzy odbyło się zebranie Zarządu Osiedla. Mieszkańcy mogli wysłuchać informacji zaproszonych gości z przychodni lekarskiej oraz  firmy Konkret. 

Zebrani dowiedzieli się dlaczego cześć lekarzy przyjmuje prywatnie. Przedstawicielki przychodni wyjaśniły jaki kontrakt z NFZ posiada przychodnia oraz jakie usługi może świadczyć za darmo a jakie musi komercyjnie. Mieszkańcy najbardziej denerwują się, że rehabilitacja jest płatna i to dość sporo.

O obecnych pracach na terenie koszar obronnych, których właścicielem jest firma Konkret, poinformował dyrektor obiektu Sebastian Sosiński. Uczestnicy zebrania dopytywali o szczegóły inwestycji oraz poczynione już prace. Wszyscy zgodnie przyznali, że dzięki nowemu właścicielowi, udało się uporządkować zaniedbany teren wokół koszarowca.

Mieszkańcy dowiedzieli się również o wniosku jednej z firm o wyrażenie zgody na utworzenie kasyna gier na terenie Modlina Twierdzy.

Związek Seniorów Lotnictwa Wojskowego zaprotestował przeciwko zmianie nazwy ulicy z 1 Pułku Lotniczego Warszawa na Księstwa Warszawskiego o co wnioskuje właściciel terenu, gdzie biegnie ulica.

W sprawach do straży miejskiej, poruszono bieżące problemy jakie sygnalizują mieszkańcy członkom zarządu czy radnym.