Mogowo: W ciągu doby dwukrotnie nie zastosował się do trzech wyroków sądu

W tym tygodniu policjanci z nasielskiego komisariatu policji dwukrotnie zatrzymali na terenie gminy 70- latka, który pomimo wydanych przez sąd zakazów, kierował pojazdem mechanicznym. Grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

31 sierpnia 2020 r. po godz. 17- ej, funkcjonariusze komisariatu policji w Nasielsku, w Nowych Pieścirogach na ul. Srebrnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem mieszkańca gminy Nasielsk. Jak się okazało 70- latek z Mogowa miał aż trzy wydane przez sąd, aktualnie obowiązujące zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi.

Już następnego dnia, tj. 1 września 2020 r. po godz. 13- ej, policjanci z nasielskiego komisariatu policji, tym razem w Mogowie, znów zauważyli 70- latka, który kierował po drodze publicznej skuterem. Zatrzymali go więc do kontroli drogowej. Jak się okazuje, mężczyzna dwukrotnie w ciągu 24 godzin nie zastosował się do trzech prawomocnych wyroków sądu, obowiązujących do czerwca 2022 r.

Funkcjonariusze policji sporządzili przeciwko 70- latkowi wniosek do sądu o ukaranie, zakazując mu jednocześnie dalszej jazdy. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat więzienia oraz dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

TAGI: