Naruszyli przepisy pobytowe

W miniony weekend funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 10 cudzoziemców, którzy naruszyli przepisy pobytowe w naszym kraju. Funkcjonariusze wydali także 9 odmów wjazdu na terytorium Polski.

Do ujawnień cudzoziemców doszło na lotniskach w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Bydgoszczy. Obywatele Indii, Armenii, Gruzji, Ukrainy przeterminowali pobyt na terytorium naszego kraju. W związku z naruszeniem przez cudzoziemców obwiązujących w Polsce przepisów zostali oni pouczeni lub otrzymali mandaty karne. Wobec cudzoziemców wszczęte zostały również postępowania administracyjne. Po zakończeniu czynności wszyscy obcokrajowcy opuścili RP.

9 decyzji odmawiających wjazdu cudzoziemcom na terytorium RP wydano na warszawskim lotnisku Chopina. Głównym powodem odmów wjazdu był brak lub wygaśnięcie ważności dokumentów podróży, cel i warunki wjazdu były niezgodne z deklarowanymi lub czas pobytu na terytorium RP został wykorzystany. Większość cudzoziemców opuściła już terytorium Polski lub też oczekuje na najbliższe połączenie do kraju, z którego przylecieli.