Nasielsk: 18 więźniów podejmie pracę w KAM-POLu

Nasielsk: 18 więźniów podejmie pracę w KAM-POLu

W ramach rządowego programu „Praca dla więźniów” Dyrektor Zakładu Karnego w Warszawie-Białołęce podpisał umowę z nowym kontrahentem z Nasielska.

25 lipca 2017 roku Dyrektor Zakładu Karnego w Warszawie-Białołęce podpisał umowę o odpłatne zatrudnienie skazanych z firmą P.P.H.U. „KAM-POL” Import-Eksport reprezentowaną przez pana Piotra Marka Furmańskiego – właściciela. Jest to firma z ponad 20-sto letnim stażem w branży przetwórstwa warzyw i owoców, zarówno świeżych jak i mrożonych oraz w produkcji koncentratów z soków.

Każdego dnia z Zakładu Karnego w Warszawie-Białołęce grupa 18 skazanych będzie pracowała w systemie zmianowym w jednym z oddziałów firmy – w Zakładzie w Nasielsku przy pracach związanych z przetwórstwem warzyw i owoców. Dzięki odpłatnemu zatrudnieniu skazani mają możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązań finansowych oraz mogą wesprzeć swoje rodziny będące w trudnej sytuacji materialnej. Ponadto praca pomaga im zdobyć doświadczenie zawodowe, dzięki któremu łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy po opuszczeniu murów Zakładu Karnego.

Brak komentarzy.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.