Nasielsk: Akt oskarżenia w sprawie zgwałcenia 7-latki

Prokuratura Rejonowa w Pułtusku skierowała do Sądu Okręgowego w Ostrołęce akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu Pawłowi P., oskarżonemu o dopuszczenie się przestępstw seksualnych na szkodę siedmioletniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło w marcu br. na terenie gm. Nasielsk. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Oskarżony w marcu br. przy użyciu przemocy polegającej na przytrzymywaniu dziewczynki, kilkukrotnie doprowadził ją do obcowania płciowego, dotykał rękami i językiem jej miejsc intymnych oraz polecał jej wykonywanie innych czynności seksualnych związanych z dotykaniem jego ciała.

Pawłowi P. zarzucono dopuszczenie się zbrodni zgwałcenia na szkodę małoletniej poniżej 15 roku życia. Oskarżony nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach zaprzeczył, by kiedykolwiek dopuścił się zachowań seksualnych wobec małoletniej dziewczynki.

Wobec podejrzanego w toku śledztwa zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Zarzucany Pawłowi P. czyn jest zbrodnią, za którą grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.