Nasielsk: Areszt dla podejrzanego o zabójstwo

47- letni Dariusz W., mieszkaniec powiatu nowodworskiego, trafił na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo swojego znajomego. Do tragedii doszło 24 kwietnia br. w jednym z nasielskich mieszkań. 47-latkowi śledczy postawili zarzut zabójstwa, za co może mu grozić nawet dożywocie.

Policjanci z komisariatu w Nasielsku w ubiegłą niedzielę po południu, zostali poinformowani, że na ul. Warszawskiej przed budynkiem wielorodzinnym leży mężczyzna bez oznak życia. Funkcjonariusze udali się na miejsce i niestety potwierdzili to zgłoszenie. Okazało się, że 61-letni denat ma ranę kłutą w okolicy pleców.

W toku podjętych czynności policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Wszyscy byli pod wpływem alkoholu. W trakcie dalszej pracy dochodzeniowo-śledczej, funkcjonariusze ustalili, że początek tragedii miał miejsce w jednym z mieszkań budynku, przed którym znaleziono denata. W lokalu podczas libacji alkoholowej prawdopodobnie doszło do awantury między zatrzymanym 47-letnim Dariuszem W. i denatem. Wtedy podejrzany miał zadać cios nożem w plecy 61-latkowi, który jeszcze o własnych siłach wyszedł przed budynek i tam się przewrócił.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na postawienie 47-latkowi zarzutu zabójstwa. Sąd w Pułtusku, na wniosek miejscowej prokuratury, zastosował wobec Dariusza W. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

KPP Nowy Dwór Maz

O zabójstwie poinformowaliśmy jako pierwsi w artykule dostępnym tutaj