Nasielsk: Chór Lira w TVP1

W najbliższą niedzielę (13.11) o godzinie 7 rano w TVP1 podczas transmisji Mszy Świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, wystąpi chór Lira z parafii św. Wojciecha w Nasielsku.

Tradycją porannych mszy w łagiewnickim sanktuarium jest zapraszanie kapłanów z całego kraju do sprawowania Eucharystii. Również o oprawę liturgiczną troszczą się chóry i zespoły z różnych diecezji. Msza święta od wielu lat transmitowana jest przez Telewizję Polską. Nasielskiemu chórowi dyrygować będzie Joanna Ostaszewska.

Chór „Lira” istnieje przy parafii św. Wojciecha i liczy 50 osób. Śpiewają w nim trzy pokolenia nasielszczaków, od gimnazjalistów do emerytów. Tworzą go starsi chórzyści, śpiewający przez wiele, wiele lat pod kierownictwem śp. Eugeniusza Wilamskiego, organisty pracującego w Nasielsku przez pół wieku, zespół założony przez ks. Dariusza Multona oraz chórek młodzieżowy. Często te trzy grupy śpiewają oddzielnie na swoich mszach św., ale w czasie świąt i uroczystości śpiewają wszyscy razem.

Misją chóru jest muzyka sakralna, skupia się on na utworach potrzebnych do liturgii, a z uwagi na bogactwo życia liturgicznego jest nad czym pracować.

c

/PJ/

TAGI: