Nasielsk: Jak zmarła starsza kobieta?

We wtorek (8.11) chwilę po godzinie 7 w jednym z mieszkań w Nasielsku przy ulicy Starzyńskiego, zespół Ratownictwa Medycznego ujawnił zwłoki starszej kobiety. Na miejsce wezwano policję.

Czynności na miejscu ujawnienia zwłok, wykonał prokurator i technicy kryminalistyki. W toku czynności śledczych przesłuchany został syn zmarłej.

Prokurator zdecydował o skierowaniu ciała na sekcję zwłok aby rozwiać wszelkie wątpliwości co do przyczyny zgonu. Karetkę do mieszkania wezwał syn zmarłej, który podczas przesłuchania współpracował ze śledczymi. Wstępnie wykluczono aby do śmierci kobiety ktoś się przyczynił. Ponieważ rodzina była znana miejscowej policji, prokurator prowadzący sprawę prewencyjnie skieruje ciało na sekcję – poinformowała naszą redakcję prokurator Jolanta Świdnicka z Prokuratury Rejonowej w Pułtusku.

Rodzina znana jest w Nasielsku. Lokalne media informowały o przemocy i wykorzystywaniu seksualnym, jakie miał stosować wobec zmarłej jej syn. Policjanci wielokrotnie interweniowali w mieszkaniu. Kobieta raz zgłosiła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ale po pewnym czasie wycofała je.

Sekcja zwłok jednoznacznie określi czy kobieta zmarła z przyczyn naturalnych czy ktoś jej w tym pomógł.

/PJ/